Tárgy neve: Mentálhigiénés családkonzulens MA diplomamunka készítése
Tárgy kódja: BMLMC88100M
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/0/0
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős szervezeti egység: Szociológiai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Szabó József

A szakdolgozat a tanulmányok lezárásához kapcsolódóan a képzési és kimeneti követelményekben előírt speciális dolgozat, amelyet az oklevél megszerzéséhez a hallgató köteles sikeresen elkészíteni és megvédeni. A szakdolgozat célja, hogy a képzési folyamatot lezárva a hallgató bizonyítsa a szakon elsajátított tudását és képességét önálló tudományos munka elkészítésével. Ebben a folyamatban a hallgatót tudományos szakdolgozati témájára felkért témavezetője segíti személyes konzultációk folyamán.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
KÖTELEZŐ IRODALOM:
A hallgatói konkrét szakdolgozati témájának klasszikus és legújabbkori szakirodalma.
A szak szakdolgozati és záróvizsga útmutatója (PPKE BTK kari honlap).
A kar szakdolgozati előírása (PPKE BTK kari honlap).
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 8. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudása
Ismeri a szakdolgozatírás tudományos követelményeit.
Ismeri a tudományos kutatás és szakdolgozatírás etikai követelményeit.
Ismeri szakdolgozati témájának klasszikus és legújabbkori szakirodalmát.
Ismeri a társadalomtudományi kutatások alapjait, szakterületének főbb kutatási irányait.
b) képessége
Képes a tudományos kommunikáció használatára.
Képes megfelelő alapos szakmai kutatómunka elvégzésére, esettanulmány megírására.
c) attitűdje
Szakmai munkájában elkötelezett, magas felelősségtudattal rendelkezik, hozzáállása etikus.
Fontos számára az önismeret, önreflexió, önkifejezés fejlesztése, folyamatosan képzi és fejleszti önmagát.
Nyitott az új szakmai ismeretek és gyakorlatok elsajátítására és azok integrálására eszköztárába.
d) autonómiája és felelőssége
Munkáját minden körülmények között felelősen, a mentálhigiénés családkonzulensi munka értékei

és alapelvei mentén, elméleti és gyakorlati megalapozottsággal végzi és képviseli.
A rábízott információkat, valamint a dokumentációban rögzített adatokat a jogszabályoknak megfelelően kezeli.

mentálhigiénés családkonzulens BMLB-XMCSK mesterképzés (MA/MSc) Levelező magyar 4 félév BTK