Tárgy neve: Német nemzetiségi csoportos tevékenységkísérés
Tárgy kódja: BBLON58000
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/10/0
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Miklós Ágnes Kata

Ismeretanyag:

Gondozási és játékirányítási tevékenység a gyakorlatvezető óvodapedagógus jelenlétében a gyermekcsoport sajátosságainak figyelembevételével.

Tervező- és szervezőmunka.

Német nyelvi foglalkozások készítése.

Német nyelvi foglalkozások irányítása.

A német nyelvnek a nyelvi foglalkozásokon kívüli használatának a szerepe és célja, a gyerekek motiválása.

Szakmai elemzés, értékelés, önértékelés a gyakorlatvezető óvodapedagógus jelenlétében.

A gyermekcsoport német dalainak, játékának, a kisgyermekkori nyelvtanítási módszereknek a megfigyelése és feljegyzése.

Kompetenciák:

·         Az elméleti ismeretek gyakorlatban történő alkalmazásának a képessége

·         A nyelvi foglalkozásokra való önálló felkészülés, a nyelvi foglalkozás levezetése

·      &

nbsp;  Német nyelven folyó játékok, éneklés, beszédtevékenység irányítása, a gyerekek motiválása

·         Kritikus önértékelés

A 3-5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása biblio­gráfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, oldalak, ISBN)

Kötelező irodalom:

A gyakorlati képzés intézményi Pedagógiai Programja

Ajánlott irodalom:

A német módszertan, játékpedagógia, pszichológia tárgyak kötelező és ajánlott irodalma.

óvodapedagógus [nemzetiségi óvodapedagógus (német)] BALP-XOPN alapképzés (BA/BSc/BProf) Levelező magyar 6 félév BTK