Tárgy neve: Német nyelvi gyakorlat 2.
Tárgy kódja: BBNGE00500
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: német
Felelős szervezeti egység: Közép-Európa Intézet
Tárgyfelelős oktató: Reviczky-Balogh Ágnes

A nyelvi gyakorlatok célja a hallgatók idegen nyelvi kompetenciájának fejlesztése valamennyi készség, úgy, mint olvasott és hallott szövegek értése, íráskészség és beszédkészség területén. Ehhez csatlakozik a hallgatók szókincsének fejlesztése. A szemináriumok tartalma adott témakörök köré csoportosul (pl. olvasás, utazás, környezetvédelem, iskola, számítógép, emberi kapcsolatok). A szemináriumok fontos feladata a nyelvi alapvizsgára való felkészítés, vagyis a vizsgán megkövetelt írásbeli és szóbeli szöveg és feladattípusok gyakorlása. Ezt egészíti ki aktuális folyóiratokból hallgatók által választott cikkek alapján készített referátum megtartása.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
PERLMANN-BALME, Michaela, SCHWALB, Susanne, em-Hauptkurs, Ismaning, Hueber, 1997.ISBN 3-19-011600-8
PERLMANN-BALME, Michaela, SCHWALB, Susanne, em-Abschlusskurs, Ismaning, Hueber, 1999.ISBN 3-19-001628-3
HASENKAMP, Günther, Leselandschaft 1-2, Ismaning, Verlag für Deutsch, 1996. ISBN 3-88532-758-9, 3-88532-759-7

anglisztika BMNB-IAN mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK
anglisztika BANB-IAN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali angol 6 félév BTK
germanisztika [német] BANB-XGE alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK
nemzetközi program BNNX-XNP Nemzetközi program képzése Nappali angol 1 félév BTK
nemzetközi tanulmányok BMNT-INT mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK
osztatlan tanári képzés BONP-XTAN osztatlan képzés Nappali magyar 10 félév BTK