Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Practice of Excavation and Processing Archaeological Finds
Tárgy kódja: BMNTR07000A
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/160/0
Kreditérték: 7
Az oktatás nyelve: angol
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Régészettudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Papp Adrienn
Tárgyleírás:

 

A hallgatók a terepen töltött idő során elsajátítják a régészet terepi tudnivalóit. A tanszéki ásatások vezetői bízzák meg a hallgatókat a terepen egy-egy munkafolyamattal. Megtanulják a feltárások módszerét: régészeti jelenségek megtalálását, azonosítását, feltárását, dokumentálását.

A terepi munka során megismerik a régészeti jelenségeket, azok fizikai megjelenését és megtanulják, hogy az eltérő objektumok feltárásához melyik munkamódszer az alkalmas.

A munkák során a klasszikus eszközök mellett megismerik a legmodernebb technológiákat, és a gépek kezelését. Megtanulják, hogy milyen körülmények között melyik eszköz alkalmazása a célravezető.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

kötelező:

„A cserép igazat mond, ha helyette nem mi akarunk beszélni”. Regionalitás a középkori és kora újkori kerámiában. Szerk.: Simonyi Erika, Tomka Gábor. Budapest 2016. ISBN 978 615 5209 53 6

A halál árnyékának völgyében járok”: a középkori templom körüli temetők kutatása.

b>Szerk.: Ritoók Ágnes, Simonyi Erika. Budapest 2005. ISBN 9637061118

 

ajánlott:

Régészeti Kézikönyv. Szerkesztők: Gróf Péter, Horváth Ferenc, Kulcsár Valéria, F. Romhányi Beatrix, Tari Edit, T. Biró Katalin. Főszerkesztő: Müller Róbert. Kiadja a Magyar Régész Szövetség. Budapest 2011

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

Nincs megjeleníthető adat
Széchenyi 2020 - Magyarország Kormánya - Európai Unió, Európai Regionális Fejlesztési Alap - Befektetés a Jövőbe