Tantárgy adatlapja
A szakmai gyakorlatot a hallgató az intézményi felelős jóváhagyásával, két lezárt félévet követően hajtja végre. A szakmai gyakorlat összefüggően teljesítendő.
A szakmai gyakorlaton nyújtott hallgatói teljesítmény értékelési módszerei:
A hallgató a teljesítmény elfogadását követően beszámolót készít tapasztalatairól és értékeli saját munkáját. Az intézményi felelős ezt összeveti a gyakorlóhelyről kapott információkkal és ennek alapján értékeli a végzett munkát.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Kötelező irodalom: -
Ajánlott irodalom: -
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudása
Összefüggéseiben értelmezi a szakterületéhez általában kapcsolódó, nemzetközi, európai és regionális, politikai, jogi, gazdasági és civilizációs ismereteket és eseményeket.
Ismeri a szak egyes területeinek alapvető szakkifejezéseit, fogalomkészletének minden fontosabb elemét, érti az összefüggéseket.
b) képességei
c) attitűdje
d) autonómiája és felelőssége
A szakterületén szerzett ismereteit alkalmazza önművelésében, önismeretében.
Hatékonyan együttműködik a szakterületéhez kapcsolódó hazai és nemzetközi szakmai és tudomány
os közösségekkel.
A szakmai kérdések megválaszolása, a problémák megoldása önállóan vagy másokkal való kooperációban történik a felelősség egyéni vállalásával, és a szakma etikai normáinak betartásával.
Adott munkahely szakmai elvárásainak megfelelően összetett feladatokat is elvégez.