Tárgy neve: Szakmódszertan 2. (IKT a német nyelv tanításában)
Tárgy kódja: BONTP35200
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Karainé dr. Gombocz Orsolya

A szemináriumon a hallgatók az IKT alkalmazási lehetőségeivel ismerkednek meg.

Főbb témakörök: A modern taneszközök alkalmazási lehetőségei az idegen nyelv órán. Az oktatási környezetek tipológiája, e-learning értelmezések. Az iskolai munka új terei: a digitális osztálytermek. Az együttműködés új formái. Digitális kultúra, az online közösségek pedagógiája és pszichológiája. Tanárszerep és tanári kompetenciák IKT által támogatott oktatási környezetekben. Kurzustervezés és kurzusfejlesztés, a tartalomfejlesztés folyamata. Tanulásmódszertan IKT által támogatott tanulási környezetben. Applikációk. Gamification. Az értékelés új formái.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

kötelező irodalom:

Brash, Bärbel-Pfeil, Andrea: Unterrichten mit digitalen Medien. DLL09 Klett, Stuttgart, Goethe Institut München, 2017 ISBN 978-3-12-606981-6

Digital unterrichten. Praxistipps und Tools für die zeitgemäße Unterrichtsgestaltung. 2020 Raabe, J Stuttgart. ISBN978-3-8183-0814-8

Rösler, Dietmar-Würffel, Nicola: Lernmaterialien und Medien. DLL05 Klett, Stuttgart, 2017 ISBN 978-3-12-606969-4

Katolikus Nevelés Kongregációja.A katolikus iskola. 1977. Róma http://www.ppek.hu

ajánlott irodalom:

Fegyverneki Gergő 2016. IKT-és ötlettár. Budapest, Neteducatio. ISBN 9786158032872

Prievara Tibor-Nádori Gergely (2018): A 21. századi iskola. Enabler-Kft. ISBN 978-615-00-2067-9

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

A tantárgy érdemben hozzájárul a KKK 7. pontjában megfogalmazott elvárásoknak.

Kiemelhető

tudása: ismeri az IKT eszközök felhasználási módszereit, lehetőségeit, ismeri az online közösségek pedagógiájának, pszichológiájának alapjait, ismeri az értékelés új formáit.

képességei: képes az IKT eszközök felhasználására a tantárgyával kapcsolatban, képes tananyag

="font-family:'PT Sans';font-size:10pt;"> előkészítésére IKT által támogatott oktatási környezetben, képes alkalmazni az új módszertani és értékelési formákat.

Nincs megjeleníthető adat