Tárgy neve: Újszövetségi bevezetés I.: Az ősegyház élete
Felelős kar: HTK
Felelős szervezeti egység: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar
Tárgyfelelős oktató: Dr. Kocsis Imre

Az ősegyház történetének kezdeti szakasza. Pál apostol életútja, személyisége és kapcsolatai. A páli levelek mibenléte, formája és jellegzetességei. A páli levelek első csoportja (1-2 Tessz; 1-2 Kor; Fil; Róm).

Tankönyv

Kocsis Imre, Bevezetés az Újszövetségkönyveibe. Kortörténet és irodalom, SZIT, Budapest 2019.

Kiegészítő kötelező olvasmány

Az egyes páli levelek, amelyekkel a félév során foglalkozunk.

Jeromos Bibliakommentár III. Biblikus tanulmányok, SZJKB, Budapest 2003, 487-510. oldal (A korai egyház történetének és életének a rövid ismertetése).

Ajánlott irodalom

XVI. Benedek pápa, Pál a népek apostola, SZIT, Budapest 2008.

Jeromos Bibliakommentár III. Biblikus tanulmányok, SZJKB, Budapest 2003, 473-510. és 533-603.

Jerome Murphy-O’Connor, Pál története, Európa, Budapest 2007.

Martos Levente Balázs, Legyetek követőim. Képek a tanító Pál apostolról, Győr 2010.

Schmatovich János, Szent Pál és levelei. Élet és tanítás, Győr 2009.

Sulyok Elemér., „Nincs többé zsidó vagy görög…” (Gal 3,28). Szent Pál missziós tevékenységének zsidó-keresztény munkatársai, in Minden kegyelem. A 65 éves Jakubinyi György köszöntése, Budapest/Kolozsvár 2011, 123-134.

Takács Gyula,, Az Újszövetség irodalma II, Paulus Hungarus – Kairosz, Budapest 2000.

Tarjányi Béla, Újszövetségi alapismeretek I, SZJKB, Budapest 1996.

hittanár-nevelőtanár HOLH-HN osztatlan képzés Levelező magyar 10 félév HTK